انتخاب آجر نما مناسب

4.7/5 - (3 امتیاز)
  • چطور آجر نما مدنظر خودمون رو انتخاب کنیم ?

        یک رویکرد عملی برای انتخاب آجر

انتخاب آجر برای خونه جدید، یک  فراینده و شما گزینه های زیادی پیش رو دارید.

از خودتون  این سؤال رو بپرسید ، “آیا من به جزئیات آگاهی و توجه دارم؟ آیا می دونید در خرید آجر باید به چه آیتمهایی توجه کنید؟” اگر پاسخ شما مثبت نیست ، می تونید از یه متخصص طراحی، مشاوره  بگیرید. اگر هم خودتون می خواهید انتخاب کنید و می خواهید یک سبک شخصی منحصر به فرد در خونه تون ایجاد کنید ، ما می تونیم کمکتون کنیم.

در نگاه اول، شما ممکنه از طیف وسیعی از انواع آجر و رنگهای اون، بی اطلاع باشید. آجر نما انواع و رنگهای مختلفی داره که ازمواد مختلفی هم تشکیل شده. برای مثال :

عمده مواد اولیه آجر سنتی، آجر هلندی، آجر قزاقی و آجر آنتیک، خاک های رسی هست. که به دو صورت دستی و صنعتی تولید می شن. آجرهای دکوراتیو از ترکیبات پلیمری و مواد معدنی و بتن های سبکدانه تشکیل شدند که تنوع زیادی دارند، همچنین شما می تونید رنگ دلخواهتون رو سفارش بدید و در زمان اندکی سفارشتون رو دریافت کنید

مواد پایه بیشتر آجر های نسوز کانیهای معدنی مخصوص و پوکه های معدنی هست که نسوزند. این مواد مقاومت بالایی در برابر دما دارند . مواد اولیه در تولید آجرنسوز مواد نسوزه که معمولا سرامیکی و غیر فلزی هستند و می تونند در درجه حرارتهای بالا دوام بیارند..

انتخاب آجر یک فرآیند شخصی و خلاقه :

الف – به دنبال سبک مناسب خونه تون باشید

ب – در مورد فضایی که می خواهید آجر نما رو بکار ببرید دقت کنید.

اگر می تونید از نماهای آجری دیدن کنید و ببینید چه رنگ هایی رو ترجیح می دهید. حتما از سایت، اینستاگرام و تلگرام ما هم بازدید کنید. شما می تونید از ما ایده بگیرید و به دلخواه خودتون طراحی کنید.

اگر امکان داره بصورت فیزیکی از فروشگاهها و نمایشگاههای  آجر نما بازدید کنید

در نمایشگاه و فروشگاه آجر نما نمونه هایی هستند که معمولاً روی تابلوهایی چسبانده می شود که می تونید از بین اونا انتخاب کنید . همچنین می تونید از فروشندگان و و متصدیان فروشگاه راهنمایی بگیرید .

اگر در حال کار با یک طراح هستید ، از اون بخواهید که آیا یک سیستم رایانه ای دارند که به شما امکان می دهد عکسی از نقشه خانه خود را بارگذاری کنید و ترکیب های مختلف آجری را به صورت دیجیتالی انتخاب کنید.

برای کمک به انتخاب کلیه متریالهای  خونه رویایی تون می تونید از همکاران ما هم کمک بگیرید.

خوشحال میشیم اگه بتونیم کمکتون کنیم. با ما تماس بگیرید

پیشنهادهایی که ما داریم اینا هستند :

الف – به دنبال سبک مناسب خونه تون باشید

متریالی که با اون دیوار خونه تون رو تزیین می کنید پایه و اساس جذابیت و زیبایی اون رو تشکیل میده.

رنگ ، شکل ، اندازه و بافت آجرهایی که انتخاب می کنید در ظاهر و حس کلی خونه شما تأثیر می گذاره. قبل از گرفتن تصمیم نهایی تون ، ارزش دارد که ایده هایی از اینترنت جمع کنید، از فروشگاههای آجربازدید کنید ،  از وب سایت ، اینستاگرام ، یا تلگرام آجر آتریسا بازدید کنید . بدین ترتیب می تونید از ما ایده بگیرید وخونه تون رو به  دلخواه خودتون طراحی کنید . هنگام نوسازی ، توجه کنید که چطور آجرهای جدید در کنار متریالهای  موجود ظاهر می شن. به این ترتیب می تونید یه تصویری از نمای آینده دیوار منزلتون تصور کنید.

تصاویر وعکسهای  نمای آجری و دیوارهای آجری روکه می پسندید داخل یه فایل قرار بدید.

تصاویر ساختمون های مورد علاقه، سبک آجر چینی  و حتی ایده های طراحی  داخلی رو ذخیره کنید. با این روش  اغلب معلوم می شه  که کدوم سبک از خانه، برای شما ، مناسبه .

ب – در مورد فضایی که می خواهید آجر نما رو بکار ببرید دقت کنید.

آجرها متناسب با شرایط محیطی مختلف دسته بندی می شوند. محلی که می خواهید آجر رو استفاده کنید مشخص میکنه  که به چه نوع آجری نیاز دارید . در مورد هر شرایط محیطی خاصی که باید از آنها آگاه باشید با طراح یا فروشنده  خودتون  صحبت کنید.

برخی آجرها رو نمی تونید در هر شرایط آب و هوایی استفاده کنید. برخی آجرها رو باید با رزین یا نانو پوشش بدیم تا در برابر سرما و رطوبت آسیب نبینند . و همچنین قابل شستشو بشن.

برخی آجرها مناسب فضای داخلیند و برای فضایی بیرونی مناسب نیستند . برخی هم مناسب هر دو فضای داخلی و بیرونی هستند. به مقاومت آجر در برابر سرما و گرما و همچنین رطوبت باید توجه کرد .

ج – رنگ ، بافت و اندازه آجر نما

رنگ ، بافت و اندازه آجرنما می تونه شخصیت ، جذابیت و احساس  به  خونه بده.

داشتن نور مناسب ، بزرگی و کوچیکی فضایی که نمای آجری در اون  قرار داره در انتخاب رنگ آجر موثره و هرنوع  آجر باید  از از نظر رنگ و بافت و نوع اون با فضایی که از اون استفاده میشه و متریالهای اطرافش هماهنگی و تناسب داشته باشه و احساس خوبی به ما بده .

د – تناسب آجر نما، رنگ پودر بندکشی و محیط

پودربند کشی سفید بین آجرهای تیره رنگ ، کنتراست ایجاد می کند و شکل هر آجر را برجسته می کند و آجرها را نمایان تر می کند. با این وجود ، مطابقت رنگ بندکشی با رنگ آجر جلوه ای یکپارچه به وجود می آورد. این امر به ویژه با استفاده از سایه های سبک تر از آجر معمول است.

بسته به اینکه می خواهید نمای آجری  را برجسته کنید یا نمایی  یکپارچه ایجاد کنید ، می تونید رنگ پودر بندکشی را انتخاب کنید.

باید بین نمای آجری ایجاد شده و محیط اطراف هماهنگی ایجاد بشه و هنگام انتخاب آجر و رنگ پودر بندکشی متناسب با اون ،به اصل تاثیر رنگ محیط بر روی افرادی که در اون محیط هستند توجه کنیم.

باید بین رنگ پودر بندکشی و رنگ آجر یه هماهنگی و تناسب باشه. همچنین فضایی که آجر نما در اون بکار میره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.