ایجاد فضایی گرم و دوست داشتنی با استفاده از آجر در طراحی داخلی

1/5 - (1 امتیاز)

استفاده از آجر در طراحی داخلی، سبب ایجاد حس و حالی خاص در فضا می شود. در مورد متریال آجر می توان به کلمه را عنوان کرد: گرم، زیبا و بدون زمان!

از دیرباز آجر به عنوان متریالی برای نمای ساختمان مورد استفاده بوده است. البته امروزه متریال های دیگر جای آجر را در نما گرفته اند اما همچنان آجر متریالی دوست داشتنی است که بسیاری از معماران بزرگ، نمای ساختمان خود را با آجر کار می کنند. اما امروزه، آجر راه خود را به طراحی و دکوراسیون داخلی خانه ها، باز کرده است. در این مطلب قصد داریم به موارد استفاده از آجر در طراحی داخلی قسمتهای مختلف خانه بپردازیم.

۱- استفاده از  دیوارهای آجری در آشپزخانه شما

شما می توانید با توجه به تنوع طرح و رنگ و همچنین نوع آجرهای نما آنها را در آشپزخانه خود استفاده کنید به طور مثال می توانید دیواری که گاز و هود آن جا قرار گرفته است را آجر پوش کنید و با کمی نورپردازی و استفاده از روشنایی های دیواری زیبا دیواری منحصر به فرد در آشپزخانه تان داشته باشید.

آجر آنتیک نسوز

2- طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن با دیوارهای آجری

اتاق نشیمن خانه شما می تواند بسیار متفاوت و زیبا باشد، اگر بلد باشید که چگونه از مواد و مصالح برای طراحی دکوراسیون داخلی آن استفاده کنید. برای این منظور می توانید یکی از دیوارهای تاثیر گذار نشیمن تان را آجری کنید، مخصوصا اگر اتاق نشیمن تان سفید است، حضور گرم آجرها می تواند به شما کمک کند تا تجربه فضایی متفاوت تر داشته باشید.

آجر نما روستیک

3- ستون های آجری در طراحی دکوراسیون داخلی خانه

آجر ها می توانند به وسیله ستون ها وارد دکوراسیون داخلی خانه شوند. اگر در خانه تان ستون هایی دارید که نمی دانید با آن ها چه کارکنید، یکی از پیشنهادها این است که آن را با مواد و مصالحی نظیر آجر بپوشانید.

آجر نما دکوراتیو سفید

4- آجرها، کفپوش های زیبای فضای بیرونی خانه

شما می توانید بالکن و حیاط خلوت خود را برای استقبال از بهار آماده کنید. برای این منظور می توانید برای کف فضاهای بیرونی خانه تان از آجرها استفاده کنید و از بهار با گرمی رنگ های آجر پذیرایی کنید. خوب نگاه کنید این کفپوش ها می توانند جذابیت خاصی را به تراس بالکن و حیاط خلوت شما بیاورند.

5- شومینه های آجری برای دکوراسیون داخلی منزل

جای دیگری که آجر می توانند حسابی خودنمایی کنند و جلوه زیبایی به دکوراسیون داخلی خانه ببخشند، روی شومینه ها است، درست است که شومینه ها در فصل بهار و تابستان مورد استفاده نیستند، اما می شود از آن ها به عنوان عناصر تزیینی جذاب برای دکوراسیون داخلی منزل استفاده کرد.

6- فرورفتگی ها و بیرون زدگی های خانه را آجر پوش کنید

اگر در دکوراسیون خانه تان قسمت هایی دارید که فرو رفته است و یا روی دیوارهای تان بنا به دلایل سازه ای بیرون زدگی هایی دیده می شود آن ها را آجر پوش کنید تا به جای یک عنصر زشت و نازیبا تبدیل به عناصر با جذابیت بصری بالا شوند.

آجر نما آنتیک
آجر دکوراتیو سفید

7- تزیین دیوار پشت تلویزیون با آجر

شاید این سوال که چگونه دیوار پشت تلویزیون را جذاب تر کنیم؟ ذهن شما را هم به خودش مشغول کرده باشد و اصلا شاید دلتان بخواهد تا برای چهره اتاق نشیمن و قسمتی که تلویزیون قرار می گیرد را عوض کنید، یکی از راه های خوبی که می توانید آن را انتخاب کنید آجری کردن دیوار پشت تلویزیون است.

آجر نما دکوراتیو سفید